BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYE

Yıllardır mücadele ettiği uluslararası teröre karşı Türkiye Cumhuriyeti yine vatan evlatlarını şehit verdi. DOST Partisi bu haklı mücadelede şehit düşen 8 askerin ailelerine, yakınlarına ve tüm Türk Milletine sabır dileklerini iletmekte.

Başımız Sağolsun!

Biz, Türk halkının acısını paylaşıyoruz ve komşu ve dost ülke olan Türkiye’nin toprak bütünlüğünü ve halk birliğini bozmaya çalışan PKK’yı şiddetle kınıyoruz.

Bir daha belirtmek isteriz ki, Türkiye’nin terörle olan mücadelesi sadece kendi ülke sınırları ile sınırlı değildir. Bu savaşta verdiği yüzlerce şehide rağmen, 4 milyon mazlum mülteciye sığınma sağlamasıyla, Bulgaristan dahil olmak üzere tüm Avrupa’nın güvenliğini sağlamaktadır.

Bu bağlamda, tüm Uluslararası Toplulukları dost ülke Türkiye ile dayanışma ve beraberlik içerisinde olmaları için çağrıda bulunuyoruz.

DOST Partisi Genel Başkanı

                                                                                                      Lütvi MESTAN


*****


В борбата с международния тероризъм Р Турция даде поредните си свидни жертви. Партия ДОСТ изказва своите най-дълбоки съболезнования на близките и роднините на 8-те военнослужещи. Ние, освен че споделяме болката и страданията на турския народ още веднъж осъждаме действията на ПКК, които са насочени срещу териториалната цялост на нашата съседна приятелска Турция.

ДОСТ още веднъж изразява категоричната си позиция, че битката на Р Турция с тероризма не е единствено в защита на нейната териториална цялост и суверенитет.

С цената на стотици жертви от своя народ, приютявайки на своя територия над 4 млн. бежанци, Р Турция осигурява сигурността на цяла Европа в това число и на Р България.

Ето защо призоваваме международната общност към солидарност с приятелска Турция.

      ЛЮТВИ МЕСТАН

      ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ПП ДОСТМоля, въведете следния код, за да изпратите Вашият коментар
Генерирай нов код