Г-н Местан изпрати послание до Президента Ердоган по повод 15-ти юли - две години от опита за военен преврат в Р. Турция.

Публикуваме пълния текст на посланието:


T.C 

CUMHURBAŞKANLIĞI / ANKARA

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI 


 Konu: 15 Temmuz – Demokrasi ve Milli Birlik Günü 

 SAYIN DEVLET BAŞKANI,

 “15 Temmuz – Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nün 2. yıldönümünü içtenlikle kutluyorum.

 Türk Milleti, iki yıl önce vuku bulan hain darbe girişiminde, tek yürek olarak duruşu ile, cesareti ile, sergilediği Milli birlik ve beraberliği ile, darbe yapanlara darbe yaparak Türk insanının gücünü dünya tarihine büyük harflerle yazdırmıştır.

 Seçilmiş Cumhurbaşkanına, devletin tüm kurum ve kuruluşlarına, sarsılmaz demokrasisine, Bayrağına ve Toprağına sahip çıkarak Mehmet Akif Ersoy’un: “Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır” sözlerini tüm dünyaya adeta haykırmıştır.

 15 Temmuz 2016 tarihinde Dünyaya Türk Milletinin iradesi ve birliği karşısında kimsenin duramayacağını göstermiştir.

 Bu vesileyle, DOST Partisi Genel Başkanı olarak kendi adımdan ve 100 bin den fazla DOST Partisi seçmeni adından bu tür hain girişimlerin bir daha yaşanmamasını, Bulgaristan’ın en önemli stratejik ortağı ve komşusu olan Türkiye Cumhuriyeti’nde barış ve huzurun daim olmasını ve Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin hiçbir zaman bozulmamasını temenni ediyorum.

 Bu kutlu mücadelede hayatını kaybeden tüm şehitlerin ruhlarının şad, mekanlarının Cennet olmasını Allah’tan niyaz ediyor, tüm gazilere sonsun saygılarımı sunuyorum.

 Saygılarımla,

Lütvi MESTAN 

DOST Partisi Genel Başkanı 


ПРЕСЦЕНТЪР НА ПП ДОСТ


Моля, въведете следния код, за да изпратите Вашият коментар
Генерирай нов код