Председателят на ПП ДОСТ г-н Лютви Местан изпрати поздравителни адреси до лидерите на AK Parti, MHP, CHP и İYİ Parti във връзка с демократично проведените избори в Р Турция на 24.06.2018г.

Публикуваме оригиналния текст на Поздравителния адрес на г-н Л. Местан до Президента на Р Турция Реджеп Тайип Ердоган.

SAYIN CUMHURBAŞKANI, 

Türkiye Cumhuriyeti için tarihi anlam taşıyan 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde aldığınız güçlü halk desteğinden dolayı Sizleri tebrik ediyorum.

16 yıllık iktidar döneminiz boyunca her seçimde halkın desteğini artırarak ilerlediğiniz yolda, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak kararlılıkla Türkiye’nin ekonomisini, üretimini, ihracatını, savunma sanayisini geliştirdiniz, bölgesel ve küresel boyutta çok önemli büyük projeler ile Türkiye’yi hep ileriye taşıyarak Dünya’da söz sahibi olmasını sağladınız. Türk halkından tam destek alarak Başkanlık sistemini ve Anayasa değişikliği ile ilgili halk oylaması sonucunda yeni bir dönem başlattınız.

Türk Milleti erdem, irade ve cesaretle %90`na yaklaşan seçime katılım oranı ile Sizlerle birlikte daha güçlü bir Türkiye inşa etmek için yola devam diyerek kaderini belirledi, ülke demokrasisinin gücünü ortaya koyarak Dünya’ya bir kez daha demokrasi dersi verdi. Bu seçim, tüm vesayet güçlerine, cuntalara ve darbecilere rağmen Sizlerin önderliğinde Türk insanının birliğini, beraberliğini, diriliğini ve iriliğini kimsenin bozamayacağına net cevabıdır. Türk Demokrasisinin gücünün ifadesidir.

Sayın CUMHURBAŞKANI,

Yeni Başkanlık Dönemi çerçevesinde halkınızın Sizlere verdiği yasama görevi ile Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda daha da güçlendirerek, sadece bölgesel bir güç değil, Dünya’nın en büyükleri arasında ön sıralara taşıyarak küresel jeopolitik bir güç konumuna, Dünya meselelerinde söz sahibi Lider Ülke konumuna taşıyacağınıza şüphesiz inanmaktayım.

Türk Milletinin kararlı desteği ile 2023 hedeflerinize daha emin ve istikrarlı adımlarla, dostluk, barış, hoşgörü ve huzur içerisinde ulaşacağınıza ve yeni dönemde küresel bir güç konumuna gelecek olan Türkiye’nin önünün çok daha açık olacağına can-ı gönülden inanıyorum.

Bu bağlamda, Bulgaristan’da yaşayan 100 bin den fazla DOST Partisi seçmeni adına ve DOST Partisi Genel Başkanı olarak kendi adıma 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde elde ettiğiniz zaferi en kalbi duygularımla kutluyor, yolunuzun daima açık olmasını diliyorum.

Allah yar ve yardımcınız olsun!

Saygı ve muhabbetlerimle,


DOST Partisi Genel Başkanı 

Lütvi MESTAN 

Sofya, Bulgaristan 

25.06.2018   

ПРЕСЦЕНТЪР НА ПП ДОСТ

Моля, въведете следния код, за да изпратите Вашият коментар
Генерирай нов код